Kalıcı eyeliner 

Kalıcı eyeliner uygulaması estetik görünüm ve pratik kullanım açısından çok fazla tercih edilen kalıcı makyaj uygulamalarından biridir. Bu uygulama ile göze şekil verirken daha çarpıcı ve belirgin bakışlara sahip olmanıza yardımcı olmaktadır.

Kalıcı eyeliner uygulaması göz kapağının bitip kirpiklerin başladığı noktaya uygulanmaktadır.  Kişinin isteğine göre kuyruklu veya kuyruksuz olarak çizilebilmektedir. İşlem öncesinde örnek bir çizim yapılarak çizilecek şekil belirlenir. Boya seçiminde uygun siyah tonu belirlenir. Kişi isterse çok koyu ya da daha soft bir siyah seçebilir. Acıyı azaltmak için göz kapağına anestezik krem sürülür. Ardından boya göz kapağı üzerine işlenir. Kullanılan boya tamamen doğal ve katkısızdır. İşlem yaklaşık 1 saat sürebilmektedir. Acısız bir işlem olan kalıcı eyeliner uygulamasının ardından kişi günlük yaşamına dönebilir.

Kalıcı eyeliner uygulaması yapıldıktan sonra kızarıklık, kabarıklık, kabuklanma görülebilir. Bir hafta içerisinde etkileri ortadan kaybolur. Ancak uygulama yapılan bölge temiz tutulmalı ve uzman tavsiyelerine uyulmalıdır.

Kalıcı eyeliner işlemi dövme işlemine benzese de tamamen farklıdır. Dövme cildin daha alt katmanlarına uygulanmaktadır ve kalıcıdır. Ancak kalıcı eyeliner uygulamasının bir kalıcılık süresi vardır. Kişinin cilt tipi, boya kalitesi, yapan kişi, bakım gibi etkenler bu süreyi etkileyebilmektedir. Kalıcı eyeliner uygulamasının kalıcılık süresi yaklaşık 1,5-3 yıl sürebilmektedir.

Kalıcı eyeliner uygulaması doğru yerde ve doğru kişiler tarafından yapıldığında risk taşımayan ve herhangi bir zararı olmayan bir uygulamadır. Öncelikle kullanılan boyalar tamamen doğal ve kimyasal içermeyen ürünlerdir. Diğer taraftan hijyenik bir ortamda enfeksiyon ve hastalık riski en aza düşürülerek yapılmaktadır. Bununla birlikte yapan kişinin deneyimli olması ortaya memnun edici sonuç çıkarmaktadır. Ancak özellikle yapan kişinin deneyimsiz olması, el becerisinin yetersiz olması kişiyi üzebilecek sonuçlar doğurabilmektedir. Bu diğer kalıcı makyaj uygulamaları için de geçerli olan temel kriterlerdir.

Kalıcı eyeliner uygulaması genellikle kalıcı dipliner uygulaması ile karıştırılabilmektedir. İki uygulama da kalıcı göz makyajı işlemi olup aralarındaki fark; eyeliner uygulamasında daha kalın, koyu ve belirgin bir çizimin, dipliner da ise daha soft, buğulu ve hafif çizim yapılmaktadır.

Kalıcı eyeliner uygulaması kişiye zaman ve emek tasarrufu sağlamaktadır. Kolay ve pratik bir şekilde makyajını tamamlayarak göz makyajı için ayırdığı süreyi kısaltmaktadır. Bununla birlikte kişinin her zaman bakımlı görünmesini sağlamaktadır. Günümüzün hızlı temposunda kalıcı makyaj uygulamaları hayatımızı kolaylaştırabilmektedir.

Güzellik merkezimizde gerekli analiz de değerlendirmeler yapılarak yüzünüze ve göz şeklinize en uygun kalıcı eyeliner uygulaması yapıyoruz. Uzman ve deneyimli ekibimiz ile her zaman bakımlı ve hoş görünen bir yüze sahip olmanıza yardımcı oluyoruz.

Bize ulaşın

  • Millet Mah. 2. Vatan Cad. 329/A Yıldırım/BURSA
  • +90 224 351 27 54
  • +90 506 100 27 54
  • info@aslikocabas.com