KALICI DİPLİNER NEDİR?


Her kadın bakışlarının güzel ve etkileyici olmasını ister. Makyaj, kadınların kendilerini bakımlı ve mutlu hissettikleri en önemli uygulamadır. Geçmişten beri kadınların geç hazırlanmalarından yakınılır ve bahsedilir durur. Araştırmalara göre kadınlar yaşamları boyunca makyaj için harcadıkları zaman yaklaşık 2 yıldır. Bu sürenin fazlası göz makyajı yaparken harcanıyor olabilir. Göz makyajını abartmak istemeyenler için, hafif buğulu gözlere sahip olmak için dipliner iyi bir seçim olabilir.

Fakat her seferinde aynı simetride ve incelikte dipliner uygulamak mümkün olmayabilir. Ayrıca bu işlem için fazlaca zaman harcanabilir. Son dönemlerde oldukça popüler olan kalıcı makyaj uygulamalarıyla istenilen bakışlara kavuşulabilir.

alıcı dipliner işlemi göz kapağının bittiği yere yani kirpik dipleri hattına uygulanır. Kalıcı dipliner, kalıcı eyeliner işleminin aksine daha ince ve doğal gözlere sahip olmayı sağlar.

Kalıcı dipliner uygulaması için karar verdiğinizde kendinizi güvenilir bir uzmana emanet etmelisiniz. Uygulama için gerekli olan pigmentlerin teninize uygun olan siyah tonu seçilmelidir. uygulamaya başlamadan önce kirpik hattına ince bir çizgi çizilir, bu çizgi işlemden sonra sahip olacağınız dipliner görüntüsünü temsil eder. Taslak çiziminden ve tonundan memnun olunduğunda, kirpik diplerine anestezik krem uygulanır. Steril dipliner kalemi ile organik ve cilt ile uyumlu olan boya kirpik hattına uygulanmaya başlanır. anestezik krem sayesinde acı ve ağrı hissetmeden işlem sürdürülür. Göze kirpik kaçtığında bile anında gözyaşı salınır ve hafif bir rahatsızlık hissedilir. Kalıcı dipliner işleminde de buna benzer bir rahatsızlık hissi oluşabilir.

Uygulama sonrasında ilk 48 saat su ile temas ettirilmemesi ve dokunulmaması çok önemlidir. Kalıcı dipliner, makyaj yapmak istemediğinizde ya da vaktiniz olmadığında daha canlı ve bakımlı görünmenizi sağlar. Kalıcı dipliner, uzun süre hoş bakışlara sahip olmayı sağlar. Kalıcılığı cilt tipine bağlı olarak değişmektedir, normalde bu süre yaklaşık 2-3 yıldır.

Vakitten tasarruf etmek ve konfordan taviz vermemek için kalıcı dipliner uygulaması ile bakışlarınızın ışıltısını ve güzelliğini kaybetmeyebilirsiniz.

Bize ulaşın

  • Millet Mah. 2. Vatan Cad. 329/A Yıldırım/BURSA
  • +90 224 351 27 54
  • +90 506 100 27 54
  • info@aslikocabas.com