Üst Yüz Botoks Nedir?

Botoks uygulamasının vücutta yüze ve özellikle üst hatlara yapılmasına denir. Gülümseme çizgisi, şakaklar, alın ve çene gibi alanlara yapıldığı görülür. Yüzünüzde yer alan kırışıklıkların giderilmesi amacıyla gerçekleşir. Sadece yaşlılığa bağlı olarak değil, kolajen eksikliğine bağlı olarak ortaya çıkan tüm sorunları ortadan kaldırır.

Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uzman tarafından üst yüz botoks uygulaması belirli şekillerde kısa sürede tamamlanır. Botoks etkisini yaratacak özel maddenin miktarı kişinin durumuna bağlı olarak ayarlanır. Bu ayarlama sonrası, enjekte yöntemi ile madde alt kaslara uygulanır. Kırışıklık alanlarının doldurulması ile birlikte yüzde daha keskin, dolu ve düz bir hat elde edilir.

Botoks Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

Botoks uygulamasını yaptıracak ya da yaptıran kişilerin belirli şikayetleri mevcuttur. Bunlardan ilki şüphesiz yüz hatlarında ortaya çıkan kırışıklıklardır. Kırışıklık özellikle kadınlar tarafından istenmeyen bir durumdur. Kırışıklığın ortadan kaldırılmasını sağlamak amacıyla uygulanır. Ancak tek sebep bu değildir.

Yüzde sarkma ve derinin kendini salması üst yüz botoks sebeplerinden birisidir. Enjekte edilen karışım sayesinde yüzde daha gergin bir cilt oluşturulur. Böylece sarkan deri toplanır. Ancak bu uygulama yapılırken kişinin mimiklerini kaybetmemesi de gerekir. Uygulamanın doğal görünmesi amacıyla özel uygulamalar dikkatli şekilde yapılır.

Yalnız bir noktada yanlışı düzeltmek gerekir. Botoks uygulaması sadece estetik kaygılarla ortaya atılmaz ve yapılmaz. Bir noktada sağlık sorunlarını gidermek adına da tercih edilir. Özellikle migren ağrılarını azaltmak amacıyla son dönemlerin en popüler uygulamasıdır.

Yüze Düzenli Botoks Faydaları Neler?

Botoks uygulaması sırasında kullanılan karışımın cilt altında belirli bir süre durması mümkün. Belirli süreden sonra maddenin erimesine bağlı olarak ciltte eski görüntü ortaya çıkar. Üst yüz botoks uygulaması bu yüzden tekrarlanması gereken bir işlemi meydana getirir. Düzenli yüz botoksu da belirli faydaları elbette beraberinde getirir.

Düzenli botoks yaptırmak estetik görünümde bulunan bir yüzü mümkün kılar. Cildinizin her zaman genç, gergin ve kırışıklık olmadan var olmasına sebep olur. Böylece yaşınızın çok daha altında görünerek sahip olduğunuz güzelliği daha çok ortaya çıkarabilirsiniz. Eğer siz de görünümüzden şikayetçiyseniz tercih edebilirsiniz.

Yüz Botoksu Öncesi Sonrası Değişim Ne Zaman Netleşir?

Üst yüz botoks uygulaması belirli bir sürenin sonunda sonuçları getirecektir. Botoksun alana tam oturması ve şekilde değişiklik yaratması amacıyla uygulama sonrasında en az 1 hafta beklemelisiniz. Şişkinlik ve kızarıklıkların ortadan kalkarak daha net görünüm elde etmeniz amacıyla bir hafta sonunda sonucu elde edebilirsiniz.

Belirtilen 1 hafta ortalama bir süredir. Kimi kişilerde cildinin uygunluğuna göre daha erken sonuç elde edilebilir. Sonuçlar ortaya çıktıktan 6-9 aya kadar değişiminiz devam eder. Ancak bu aylardan itibaren görünümünüzde eskiye bağlı olarak değişim oluşur. Tam da bu aşamada botoks işlemini tekrarlamak gerekir.

Bize ulaşın

  • Millet Mah. 2. Vatan Cad. 329/A Yıldırım/BURSA
  • +90 224 351 27 54
  • +90 506 100 27 54
  • info@aslikocabas.com